Jste zde: Úvod >> Novinky >> Seznam vhodných prázdných tiskových kazet
3892 Počet vybraných kazet

NOVINKY

Únor 2012

Seznam vhodných prázdných tiskových kazet

Do sekce "Ke stažení" jsme umístili seznam (ceník) prázdných tonerových a inkoustových náplní, které jsou vhodné pro úspěšnost projektu. Připomínáme, že kazety musím být originální a jednou použité.

Renovované kazety se již bohužel nedají zhodnotit, ale výrobci je od nás odeberou alespoň zdarma k pokusu o další zrenovování. V případě jejich nezájmu potom tyto nevhodné obaly necháváme na vlastní náklady likvidovat ve specializovaných společnostech.

Kazety naprosto nevhodné jsou tzv. alternativy tj. výrobky, které jsou vyrobeny jinými společnostmi než jsou originální výrobci a které mají nově vyrobené i plastové korpusy, o které v celém renovačním procesu jde nejvíce. Tyto typy kazet nejenže podle zjištění zdejších renovačních firem není možné kvůli jinému výrobnímu postupu dále renovovat (doplnit), protože do nich nepasují běžné náhradní díly, takže jsou po vypotřebování okamžitým odpadem, ale také porušují patentová práva původních výrobců a ohrožují místní výrobce. 

Bohužel se o tomto jevu zatím u nás příliš nemluví, ale dovozy do republiky se za poslední rok výrazně zvýšily a začínají narušovat trh s renovovanými výrobky, vyráběné českými nebo evropskými firmami bez porušování patentových prvků, protože jsou používány původní neupravené originální obaly.<< zpět na novinky