Jste zde: Úvod >> Podporujeme >> Ekovýrobky
3892 Počet vybraných kazet

EKOLOGICKÉ VÝROBKY

Že jsou renovované kazety ekologičtější je nesporný fakt. Pokud je originální kazeta v dobré kondici, stačí ji doplnit tonerovým práškem nebo inkoustem a okamžitě se bez vytváření jakéhokoli odpadu vrací do oběhu. Vedle snížení spotřeby ropných produktů tak odpadá i doprava nových kazet často z velmi vzdálených míst planety.

Na tomto místě je ovšem třeba podotknout, že když už dochází ke koupi nové kazety, vyplatí se zvolit kvalitní, originální produkt. Nesmyslně levné výrobky alternativních výrobců především z asijských zemí jsou totiž často ve snaze stlačit náklady na minimum vyráběny z plastů, které se špatně recyklují a kvůli kterým navíc ani není možné kazetu renovovat. Zde se opravdu nedá mluvit o jakékoli ekologičnosti.

Zátěž spojená s dopravou zboží ze vzdálených zemí a špatná renovovatelnost i recyklovatelnost těchto výrobků z nich činí ještě větší zatížení pro prostředí než výrobky originálních výrobců. A to nemluvíme o faktu, že mnoho nově vyrobených alternativních kazet porušuje patentová práva originálních výrobků.

Organizátor projektu „Má to smysl“, společnost Office Gate s.r.o. společně s Asociací renovátorů České republiky nedoporučují používat alternativní tiskové kazety, tj. takové, které jsou vyrobeny zcela nově za využití drahých a neobnovitelných surovin.

Takové výrobky:

  • nejsou ekologické a opětovně využitelné
  • přestože jsou nové, nezaručují kvalitní tisk
  • porušují patentová práva
  • narušují trh domácím výrobcům, dbajícím na kvalitu a ekologii
  • snižují zaměstnanost výrobním podnikům v tomto odvětví

Nekupujme vždy ty nejlevnější věci. V budoucnu nás totiž mohou stát daleko více, než jsme si nyní ochotni připustit!